18 października 2019 r.  pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Tłuszczu wzięli udział w warsztatach w ramach kampanii „ Zrozumieć starość” prowadzonych prze Fundację „ ZACZYN” i firmę Promedica 24. Warsztaty zostały przeprowadzone w Klubie Integracji Społecznej w Tłuszczu.

Celem kampanii jest uwrażliwianie społeczeństwa na problemy i potrzeby osób starszych, a warsztaty będące jej elementem dostarczyły ciekawych i ważnych doświadczeń  naszym  pracownikom, którzy na co dzień pracują również z osobami w podeszłym wieku.

Warsztaty prowadzone były z wykorzystaniem kombinezonów geriatrycznych (tzw. symulatorów starości), pozwalających na własnej skórze poczuć ograniczenia związane z procesem starzenia się.

 Dzięki użyciu KOMBINEZONU GERIATRYCZNEGO, pracownicy OPS biorący udział w szkoleniu mieli okazję poczuć  ograniczenia fizyczne, z jakimi borykają się seniorzy każdego dnia. Narzędzie pozwoliło niejako wcielić się w ciało seniora. Kombinezon geriatryczny to narzędzie, które symuluje fizyczne ograniczenia wieku starczego. Osoba zakładająca kombinezon odczuwa zarówno ograniczenia ruchowe, w tym w ruchomości stawów, jak i zmysłowe (wzrok i słuch). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Symulacja „postarzenia” się o 40 czy 50 lat wpłynęła na postrzeganie starszej części naszego społeczeństwa, wzrost zrozumienia i empatii wobec seniorów.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Tłuszczu składa serdeczne podziękowania Fundacji „Zaczyn” i Firmie Promedica 24 za przeprowadzone warsztaty w ramach kampanii „ Zrozumieć starość” .

Adres elektronicznej skrzynki podawczej : /opstluszcz/skrytka
takrodzina.pl
Miodzio wioska w Tłuszczu
Karta dużej rodziny